KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13348338
*
nr 1334 8338
Carl Peter Mazer
(1807-1884), Sverige
Oljemålning, Kvinnoporträtt. Oramad, ej signerad. Olja på duk, 67x57 cm
Kondition: skadad duk
Carl Peter Mazer, svensk bildkonstnär född 1807 i Stockholm, död 1884 i Neapel.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juni 2020
kl 19:21:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/6 17:30:11
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl Peter Mazer
Carl Peter Mazer, svensk bildkonstnär född 1807 i Stockholm, död 1884 i Neapel.
Läs mer om Carl Peter Mazer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl peter mazer ej signerad kvinna kvinnoporträtt olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30
*
Carl Peter Mazer
Kondition: skadad duk
Carl Peter Mazer, svensk bildkonstnär född 1807 i Stockholm, död 1884 i Neapel.
Läs mer om Carl Peter Mazer
nr 1334 8338
Carl Peter Mazer
(1807-1884), Sverige
Oljemålning, Kvinnoporträtt. Oramad, ej signerad. Olja på duk, 67x57 cm
Kondition: skadad duk
Carl Peter Mazer, svensk bildkonstnär född 1807 i Stockholm, död 1884 i Neapel.
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 juni 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/6 17:30:11 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl Peter Mazer
Carl Peter Mazer, svensk bildkonstnär född 1807 i Stockholm, död 1884 i Neapel.Läs mer om Carl Peter Mazer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl peter mazer ej signerad kvinna kvinnoporträtt olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30



